O autorce

Kim jest autorka D-Method, Danka Borys?

“Ogród przy Bougival” - Berthe Morisot

Lektorką, nauczycielem akademickim, wieloletnią egzaminatorką dla uczniów ED, warsztatowcem, uczyła w szkołach Montessori przez 9 lat.

Autorką książki:

„D-Method: Autorska metoda nauczania języka angielskiego poprzez doświadczenia sensoryczne” -poniżej kilka cytatów ze wstępu:

Dwadzieścia lat drążenia nietypowych ścieżek doprowadziło mnie do stworzenia skutecznego i uniwersalnego narzędzia do nauczania języka angielskiego na różnych poziomach zaawansowania dla ludzi w różnym wieku.

Skuteczność metody widać szczególne na wynikach egzaminów, takich jak egzamin ósmoklasisty, matury czy FCE. Nawet mocno dyslektyczni uczniowie uzyskują bardzo wysokie wyniki po ukończonym kursie D-Method, a uczniowie, którzy się łatwo uczą języków znacznie przekraczają wymagania szkolne i egzaminacyjne.

Pracowałam z ludźmi w przedziale wiekowym 50-55 lat, którzy nabyli umiejętności elementarnej komunikacji w większości życiowych sytuacji……..Prowadziłam naukowców, których metoda uczyła myśleć po angielsku, aby to co badali było świadomie i precyzyjnie przekazywane po angielsku bez kalek językowych.

D-Method jest idealna dla rodzin Edukacji Domowej, bardzo pomaga dzieciom dyslektycznym, zagrożonym z języka angielskiego w szkole, znudzonym lekcjami czy też „zablokowanym” na ten język. Jest także niezwykle skuteczna dla uczniów uzdolnionych, którzy pracując według założeń D-Method, znacznie szybciej rozwijają skrzydła niż przy klasycznych sposobach nauczania.


Udaje mi się odblokować osoby, które od wielu lat uczą się angielskiego i nie mówią…………….a wszystko dzięki odpowiednio skonstruowanym grom i planszom D-Method.